Misky

Filtrovat podle
Kategorie
Price
Manufacturers
Materiál
Barva
Délka [cm]
0 0
Šířka [cm]
0 0
Výška [cm]
Průměr [cm]
.00 .00
Kapacita [l]
Jakýsi balíček
Styk s potravinami
Materiál
Objem [ml]
Myčka nádobí
Mikrovlnná trouba
Druhy
Má celní kód
Filter

Jaké mísy do kuchyně?Mísy patří k nejstaršímu kuchyňskému náčiní. První stopy jejich používání jsou zaznamenány již ve starověku, především na území dnešního Řecka včetně Kréty, ale také v Číně. V průběhu staletí se účel tohoto nádobí nezměnil - zaujímá důležité místo v každé kuchyni a je užitečné jak při přípravě, tak při servírování jídla. Jistě se při vaření mimo jiné osvědčí:

 • Polévkové mísy, které jsou šikovné a hluboké. Nejčastěji se vyrábějí z keramiky, porcelánu nebo skla.

 • Salátové mísy ze skla, keramiky, plastu nebo dokonce z bambusového dřeva.

 • Mísy na míchání, které jsou obvykle hluboké a mají rovné dno, aby se v nich snadno míchaly přísady. Nejlépe se osvědčí předměty vyrobené z nerezové oceli nebo plastu.

 • Při přípravě pečiva se jistě dobře osvědčí šlehací mísy. Jsou obvykle dostatečně velké a mají vypouklé dno, takže se v nich snadno šlehají bílky nebo smetana.

 • Úložné mísy, které mají přiložená odpovídající víka. Ty mají vzduchotěsné těsnění, které chrání potraviny před zkažením.

 • Misky na svačinu s jedinečným designem, ve kterých můžete podávat krekry, chipsy nebo sladké občerstvení.Jak vybrat dobrou kuchyňskou mísu?Při výběru kuchyňské mísy je důležité mít na paměti, že by měla být zároveň praktická, odolná a nápadná, proto při nákupu věnujte pozornost následujícím bodům:

 • Vyberte si výrobek z odolných surovin. Keramické a skleněné výrobky jsou ideální pro servírování pokrmů, například salátů, ale také polévek, protože udržují teplo. Na míchání ingrediencí jsou nejlepší plastové mísy, ale také nerezové mísy s tenkými stěnami. Za zmínku stojí také výrobky z ekologických materiálů, jako je bambus. Ty se dobře hodí jako mísy na ovoce.

 • Dbejte na design - mnohé mísy, zejména skleněné a keramické, zaujímají na stole důležité místo, proto by měly ladit s ostatnímiprvky nádobí nebo vynikat na jeho pozadí, což přitáhne pozornost hostů k námi připravovanému pokrmu .

 • Nejlepší výrobky se snadno čistí, například v myčce nádobí. Věnujte pozornost tomu, zda jsou označeny kapkami vody. To zajistí, že se mechanickým čištěním nepoškodí.Kolik ml se vejde do misky?Objem misek se liší podle toho, k čemu mají sloužit, ale obecně se pohybuje mezi 200 a 1 000 mililitry:

 • Mísy na polévku mají objem od 300-500 do 700mililitrů- pojmou porci pokrmu, například vývar nebo pudink. Nezřídka jsoutakéopatřeny speciálními malými výstupky, které usnadňují vyklopení mísy a dojedeníkonce pokrmu. Takové misky lze použít také jako misky na ramen.

 • Salátové mísy mají velmi různý objem. Při podávání pokrmu pro jednu osobu je dobré zvolit misku o objemu 200 až 300 mililitrů. Pokud máte v úmyslu podávat větší porci pokrmu pro sebe, nejlépe se osvědčí nádoby o objemu 1 litr nebo ještě větší.

 • Nádoby používané k uchovávání potravin nebo přípravě pečiva, včetně nádob na šlehání bílé pěny nebo smetany, mají objem přesahující 1 000 mililitrů. To znamená, že v nich můžete pohodlně míchat mixérem, aniž byste se museli obávat rozsypání ingrediencí po celé kuchyni.Podívejte se také na další výrobky z naší nabídky:- Nádobí- Jídelní servis- Dezertní talíře- Čtvercové talíře- Mísa na chléb- Šálky

Načítání...