21.12

Jaká velikost plechů se hodí pro domácí pečení?

Je dobré vědět, že existují různé velikosti plechů na pečení, které se dobře hodí pro domácí pečení. Hodně záleží na tom, kolik dortu plánujete připravit a o jaký druh moučníku se bude jednat. Univerzální plechy na pečení mohou být široké až 23 cm a dlouhé až 28 cm. Pokud předpokládáte, že standardní kousek dortu má rozměry 5 x 5 cm, dostanete jich 25. Největší plechy mají rozměry 25 x 40 cm a umožní vám naporcovat pečivo na 40 porcí.

Jaké velikosti pečicích forem jsou nejběžnější?

Již jsme si vysvětlili, které velikosti klasických plechů na pečení se vám doma budou dobře hodit. Opřeme se však do forem na pečení konkrétního pečiva. Pečicí formy mají zpravidla rozměry 30 x 12 cm. Jsou vhodné na pečení muffinů, chleba nebo třeba přípravu paštiky.

Formy na pizzu jsou kulaté, ploché s malým okrajem a obvykle mají průměr 33 cm. Pokud jde o dortové formy, ve kterých upečete nejen koláče, ale také tvarohový koláč, jablečný koláč nebo jiné kulaté dorty, mají průměr od 18 cm do rovných 30 cm. Jejich charakteristickým rysem je odnímatelný okraj. Koláčová forma má obvykle průměr 30 cm. Stojí však za zmínku, že jsou k dispozici i malé koláčové formy. Pohodlnou volbou jsou modely s odnímatelným dnem. Jednou z výraznějších forem na pečení je forma určená na muffiny s otvorem uprostřed. Ty mají průměr přibližně 23 cm.

Z čeho mohou být plechy na pečení vyrobeny?

K dispozici jsou různé typy pečicích forem, které můžeme rozdělit také podle materiálu použitého při výrobě. Nejoblíbenější jsou hliníkové a nerezové a také varianty s teflonovým povrchem. Dále se můžete setkat s keramikou, sklem a silikonem. Skleněné formy se často používají na pečení koláčů. Můžete se také setkat s modely z tohoto materiálu pro přípravu jídel k večeři. Mějte na paměti, že podle toho, z čeho je forma na pečení vyrobena, budete muset zvolit odpovídající péči, včetně čištění. Některé varianty jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí. Pamatujte, že pokud plech čistíte ručně, neměli byste k tomuto účelu používat hrubé houbičky nebo kartáče.

Jaké velikosti plechů na pečení u nás najdete?

V našem sortimentu najdete nejen různé typy, ale také různé velikosti plechů na pečení, které jsou vhodné pro domácí pečení. Nemáme na mysli pouze klasické obdélníkové a čtvercové plechy na pečení, ale také dortové formy, koláčové formy a koláčové misky. To je velmi dobrá zpráva pro všechny milovníky sladkých dezertů přímo z trouby. Mimo jiné doporučujeme nepřilnavý lisovaný plech na pečení Caffe Creme 35 cm x 11 cm x 7 cm a šedý nepřilnavý čtvercový plech na pečení 26 cm x 26 cm x 6 cm. Ale to není všechno! Nabízíme také něco pro milovníky italské kuchyně. Řeč je o plechu na pizzu o průměru 30 cm. U nás nepochybně najdete to, co potřebujete, ať už chcete připravit jakýkoli typ pečení.

Podívejte se také na další výrobky z naší nabídky:

- Pečící plechy

- Dřevěné blokové nože

- Příbory

- Pánve na smažení

- Talíře na dorty

- Dezertní talíře

Naše produkty

Zprávy
|
Bestsellery
|
Propagační akce
Načítání...