21.12

Jaká jsou pravidla pro výběr květináčů pro pokojové rostliny?

Velmi důležitou otázkou je, jaká jsou pravidla pro výběr květináčů pro pokojové rostliny. Je to proto, že různé květiny mají od sebe odlišné potřeby. I když by se mohlo zdát, že se květináče od sebe liší jen málo, je dobré vědět, že existuje mnoho variant. Jedním zdůležitých hledisek jevelikost květináče. Čím větší je kořenový bal, tím více místa potřebuje. Praktickým řešením jsou také modely s drenáží, tj. otvory ve dně pro odtok přebytečné vody. V takovém případě je však třeba opatřit je podstavcem nebo deskou, aby nedošlo k zaplavení podlahy, parapetu nebo police. Pozornost věnujte také designu květináče. Doporučujeme sladit design květináče s dekorem vašeho domova - vše tak bude vypadat esteticky.

Jak vybrat správnou velikost květináče pro rostlinu?

Hlavním kritériem při výběru květináče pro pokojové rostliny je charakterkvětiny a rychlost jejího růstu. Pokud jde o popínavé rostliny, je vhodné zvolit podlouhlé květináče, zatímco pro kompozici drobných květin se lépe osvědčí podlouhlé nádoby. Důležité je, že byste neměli pěstovat žádné stonky v tom, v čem se prodávají. Ty menší, tedy ty, které nemají velké kořeny, by se měly přesadit do květináče o průměru asi o 3 cm větším, než je ten stávající. U rozsáhlejších kořenových balů bude možná nutné zajistit nádobu o průměru až 10 cm větší.

Jaké jsou nejlepší květináče pro květiny?

Již jsme si vysvětlili, jak zvolit velikost květináče pro pokojové květiny. Bezpochyby se jedná o důležité hledisko, které usnadňuje pěstování flóry v interiéru. Květináče mohou být vyrobeny z různých materiálů, například z plastu, keramiky nebo terakoty. Právě posledně jmenovaný materiál je pro rostliny jedním z nejpříznivějších. Terakotové květináče mají porézní strukturu, která usnadňuje "dýchání" stěn. Tím se minimalizuje riziko přelití a vzniku chorob.

Jak vybrat květináče pro jednotlivé rostliny?

Jednotlivé pokojové rostliny mají specifické požadavky na květináče, ve kterých se pěstují. Opřeme se o to, co je v různých případech důležité:

- palmy potřebují vysoké a úzké květináče,

- kapradiny nemají rády přelití a přílišnou vlhkost, proto se pro ně mohou dobře hodit zavlažovací květináče,

- kořeny orchidejí potřebují světlo, a proto se pěstují v průhledných nádobách umístěných v krytech,

- fíkusy potřebují pro své kořeny světlo, a proto by se měly pěstovat v průhledných nádobách, umístěných v krytech.

Co pro vás máme?

V naší nabídce naleznete celou řadu květináčů pro pokojové rostliny. Můžete je tak snadno přizpůsobit jejich individuálním potřebám a designu interiéru. To je velmi dobrá zpráva pro lidi, kteří mají specifické požadavky, pokud jde o bytové doplňky. Doporučujeme například minimalistický šedý kulatý květináč o průměru 50 cm, sadu tří květináčů Neva Marble a květináč o rozměrech 25 x 23 cm v technorattanu, který se skvěle hodí do interiérů ve stylu boho. Výběr je mnohem větší, takže si každý najde to, co hledá.

Podívejte se také na další výrobky z naší nabídky:

- Květináče

- Květináče na zábradlí

- Obaly na květináče

- Květináče

- Váza

- Umělé květiny

Naše produkty

Zprávy
|
Bestsellery
|
Propagační akce
Načítání...