21.12

Čajová konvice s ohřívačem bude ideální pro zimní večery

Čajová konvice s ohřívačem bude nepochybně ideální pro zimní večery. Její konstrukce umožňuje vsunout pod ni malou svíčku, tzv. čajovou svíčku. Jiný výraz pro ni je čajová svíčka. Díky tomu je možné udržovat optimální teplotu nálevu. Tento typ nádoby je obvykle keramický, i když jsou k dispozici i jiné varianty. Čajové konvice s čajovou svíčkou jsou praktické a elegantní. Jsou ideální pro zimní dny, kdy je důležité udržet čaj déle teplý.

Jak si vybrat čajovou konvici s ohřívačem čaje?

Čajovou konvici s ohřívačem je třeba vybírat s rozmyslem. Důležité jsou vlastnosti, jako je objem, materiál a dno. Jde o to, aby nádoba byla dostatečně velká a umožnila vám sáhnout po nápoji tak často, jak chcete. Navíc můžete zvolit i konvičku o objemu 1 300 ml nebo 1 000 ml, která se bude dobře hodit pro speciální události. Pokud si pivo vychutnáváte o samotě, můžete sáhnout po menším modelu. Nezapomeňte také vybrat konvici se stabilním dnem, které má vliv nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost, protože minimalizuje riziko vylití vařící vody.

Z čeho může být vyrobena ohřívací konvice?

Nejoblíbenější volbou jsou keramické konvice na čaj, kterési udrží teplotu poněkolik hodin. Jsou také mimořádně estetické, takže se stanou další ozdobou obývacího pokoje, kde si svůj nápoj vychutnáváte. K těmto typům modelů lze často snadno sladit šálky. Další možností jsou litinové ohřívací džbány. Tento návrh si zachová svůj vzhled po dlouhou dobu, protože nejenže optimálně udržuje teplotu po dlouhou dobu, ale je také odolný vůči poškození. Litinový materiál je vhodný pro vaření černého a zeleného čaje, protože nedochází k jeho zabarvení. Upozorňujeme však, že při kontaktu s teplou vodou se může objevit mírná, ale znatelná pachuť.

Před prvním použitím nádobu přelijte vroucí vodou a osušte, abyste zabránili jejímu zrezivění. Zřekněte se také mytí v myčce nádobí. Další dostupnou volbou jsou skleněné čajové konvice s ohřívačem čaje, které jsou vhodné zejména pro přidávání květin nebo kousků ovoce do nálevu. Nejběžnější jsou modely s louhovačem - například pístovým. Ten umožňuje nalít nálev do šálku bez jakéhokoli výluhu.

Jaký typ nádobí si můžete vybrat?

Již jsme uvedli různé dostupné materiály pro výrobu konvic s ohřívačem, které se budou dobře hodit pro podávání čaje za zimních večerů. Doporučujeme vám vybírat modely s praktickou rukojetí, která vám usnadní nalévání nálevu. Díky plameni svíčky si můžete svůj teplý nápoj vychutnávat mnohem déle. Mějte na paměti, že různé druhy čaje vyžadují různé teploty louhování, například černý čaj se nalévá při teplotě 95-100 °C a zelený čaj při teplotě kolem 75 °C. Pokud hledáte konvičku s ohřívačem, která umožňuje oddělit nálev od louhu, doporučujeme model KonigHOFFER BONITO o objemu 1 litr. Konvička v podobě vnitřního sítka se pohodlně používá, protože do ní jednoduše nasypete správné množství sušené kávy.

Prohlédněte si výrobky z naší nabídky a přečtěte si další příspěvky na blogu:

- Konvičky

- Hrnky

- Zlaté hrnky na kávu

- Hrnky na kávu

- Jaký je rozdíl mezi konvicí na čaj a konvicí na kávu?

- V jakých šálcích podávat čaj?

- Do jakého hrnku, do jakého šálku na kávu?

Naše produkty

Zprávy
|
Bestsellery
|
Propagační akce
Načítání...