Porcelánové džbány

Filtrovat podle
Price
Manufacturers
Symbol
čárový kód
Materiál
Barva
Délka [cm]
Šířka [cm]
Výška [cm]
Průměr [cm]
Kapacita [l]
Jakýsi balíček
Styk s potravinami
Materiál
Objem [ml]
Myčka nádobí
Mikrovlnná trouba
Druhy
Filter

Jaký objem by měl mít dobrý porcelánový džbán?Dobrý porcelánový džbán by měl mít kapacitu, která vyhovuje našim potřebám. Pro každodenní použití jsou nejlepší hrnce s objemem kolem 1 litru, pak je možné připravit čaj nebo kávu pro všechny členy domácnosti najednou, například k snídani nebo večeři. Velmi oblíbenými se staly také porcelánové konvice s objemem kolem 500 mililitrů a přiloženým šálkem. Toto řešení je skvělé pro znalce čaje, kteří si chtějí vychutnat horký nápoj během chladných večerů. Je také vhodné myslet na nákup nádoby, která bude vhodná pro večírky - v takových případech se dobře osvědčí porcelánové džbány s objemem alespoň 1,6 litru. V internetovém obchodě Mondex najdou spotřebitelé krásné modely porcelánových džbánů, které budou jistě dobře vypadat na každém stole.Který porcelánový džbán na kávu a který na čaj?Porcelánové konvice se dělí na nádoby na vaření čaje a kávy. Přestože pro mnoho spotřebitelů nejsou rozdíly mezi nimi jasně patrné, můžeme si všimnout určitých nuancí v jejich konstrukci:

  • Z hlediska velikosti je porcelánová konvice na čaj obecně menší než konvice určená na kávu. Obvykle mají objem kolem 1 litru, zatímco porcelánové konvice na kávu pojmou v průměru 2 litry nápoje.

  • Oba kusy nádobí se liší také tvarem - porcelánová konvice na kávu je obvykle štíhlejší než konvice na čaj, která je nižší a širší, často baňatého tvaru.

  • Kávové i čajové konvice z porcelánu mají hrdlo, kterým je možné nápoj pohodlně nalévat. Často je uvnitř také sítko, které zachycuje například čajové lístky.Lze porcelánovou konvici mýt v myčce nádobí?Obecněplatí, že porcelánové nádobí, včetně konvic,by se nemělo mýt v myčce nádobí, protože v mnoha případech je velmi jemné a má dekorace,které mohou při působenímycího prostředku a tepla pod vysokým tlakem způsobit vyblednutídekorativních prvků a vznik prasklin. V mnoha případech však lze porcelánové džbány v myčce mýt. To platí především pro moderní předměty, ale je třeba mít na paměti, že je třeba si přečíst doporučení výrobce, jak takové kusy nádobí čistit. Pamatujte, že aby bylo čištění účinné, je třeba dbát na to, abyste zbavili vnitřek porcelánové konvice zbytků čaje nebo kávy a umyli ji v myčce na šetrný program.Podívejte se také na další výrobky z naší nabídky:- Konvičky- Karafy- hrnky- Šálky na kávu- Servírovací hrnky na kávu- Sklenice

Načítání...