Podlahové rohože a stěrače

Filtrovat podle
Price
Manufacturers
Materiál
Barva
more... less
Délka [cm]
0 0
Šířka [cm]
0 0
Výška [cm]
Průměr [cm]
.00 .00
Kapacita [l]
Jakýsi balíček
Materiál
Objem [ml]
Druhy
Má celní kód
Filter

Rohožky provenkovní dveře, vnitřní dveře, rohožky pro schodiště, rohožky ve veřejných zařízeních jsou prvkem vybavení, na který se z praktických, estetických a čistotních důvodů nesmí zapomínat. Právě rohožky jsou první a účinnou bariérou proti vnášení nečistot, vody, sněhu, bláta atd. do místnosti. Kromě toho tyto domácí rohožky zatraktivní samotný vstup do domu, mohou být jakousi vizitkou a dychtivě zvát hosty do domu.

Rohožky pro domácnost - které jsou nejefektivnější? Typy rohožek ke dveřím

Na trhu je samozřejmě k dispozici nespočet rohožek před dveře. Proto je vhodné si před výběrem uvědomit, jaké kategorie rohožek rozlišujeme. Nuže, vzhledem k místu určení máme: rohožky pro domácnosti, rohožky pro veřejná zařízení, venkovní rohožky a vnitřní rohožky.

Rohožky pro víceúčelová zařízení jsou obvykle gumové, ažurové rohože velkých rozměrů položené do speciálně určených jam. Mohou to být také kovové rohože s usazovací plochou nebo bez ní. Jejich funkcí je především zachycovat nejtěžší nečistoty, vodu, sníh a bláto.

Domovní rohože jsou spíše dekorativní a ozdobné. Nejčastěji se setkáváme s rohožkami z kokosového vlákna standardních malých rozměrů 40x60 cm nebo o něco větších 90x60 cm či 120x80 cm. Kokosové rohožky jsou tak atraktivní a oblíbené proto, že jejich hrubá a pevná vlákna dokonale čistí boty, pohlcují vlhkost, ale navíc se kokosová vlákna dají libovolně barvit. Tyto rohožky lze potisknout různými vzory, slogany, pozdravy, lze je dokonce personalizovat. Rozhodně nejsou nudné.

Dalším typem rohožek pro domácnosti jsou gumové, trochu podobné těm předmětovým. Nejčastěji se dodávají v ažurové podobě; snadné čištění je zde klíčové. Stačí zamést špínu zpod rohožky, vyklepat ji a znovu vyprat do čistoty.

Poslední kategorií jsou plastové rohožky. Často se dodávají s jemnými a hustými jehlami, které umožňují vynikající čištění obuvi. Nevýhodou je, že se poměrně rychle opotřebovávají.

Venkovní rohožky ke dveřím, rohožky do předsíně, rohožky do koupelny - nezbytnosti pro domácnost.

Kroměrohožek typických pro dveře se vyplatí poohlédnout se také po dekorativních rohožkách a předložkách do předsíně. Výběr je opravdu velký a zajímavé vzory mohou ozdobit interiérové schodiště, chodbu nebo předsíň. Jedná se o obvyklé ploché tkané rohože, které se snadno čistí, často jsou zakončeny střapci a skvěle se hodí pro tolik oblíbený boho styl v interiérovém designu.

Můžete také uvažovat o útulných kožešinových kobercích. Ty dokonale prohřejí atmosféru interiéru.

V oblasti rohožek byste neměli zapomenout ani na venkovní schody. Zde jsou z bezpečnostních důvodů ideální všechny protiskluzové rohože, a to buď s protiskluzovým základem, nebo zcela pogumované.

V oblasti bytového textilu je třeba pamatovat také na nadčasové koupelnové předložky. Jsou spolehlivé a vždy v módě. Doporučujeme volit tyto univerzální soupravy v jednotných barvách, které odpovídají charakteru a stylu koupelny.

Podívejte se také na: Koupelnový nábytek pro děti a mládež, který je určen pro děti a mládež, je vhodný pro děti a mládež: Koberce, konferenční stolky, přehozy, deky a přikrývky

Zajímavé nápady najdete na našem blogu pro:

Jaké dekorace do předsíně?

Nápady na dárky pro kolaudační večírek

Načítání...